13 LKF Vykdomojo komiteto narių: kas tie asmenys, kurie balsuos dėl naujojo rinktinės vyr. trenerio? (15)

Lapkričio 11 d., 12:25
Antradienį bus renkamas naujas rinktinės strategas(BNS nuotr.)
Antradienį bus renkamas naujas rinktinės strategas(BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo komiteto posėdyje jau antradienį bus balsuojama dėl naujojo vyrų rinktinės vyriausiojo trenerio skyrimo. Nariai turės rinktis tarp Antano Sireikos ir kol kas nežinomo asmens, kurio kandidatūrą iškels pati federacija.

Komitetą sudaro 14 narių, iš kurių balso teisę turi trylika – Garbės prezidentas Vladas Garastas balsuoti negali. Su likusiais asmenimis ir jų sąsajomis su LKF jus supažindina portalas Krepsinis.net.

Arvydas Sabonis (LKF prezidentas) – logiška, kad federacijos galva ir prezidentas yra Vykdomojo komiteto narys ir turi balso teisę. Būtent Sabas iškels kandidatą ir pateiks argumentus, kodėl būtent šis strategas turėtų stoti prie rinktinės vairo.

Mindaugas Špokas (LKF generalinis sekretorius) – vienas federacijos vadovų, kuris taip pat logiškai turi galimybę išreikšti savo nuomonę. Akivaizdu, kad jis palaikys A.Sabonio poziciją, kadangi dirba išvien ir kartu galvojo, kurio trenerio kandidatūrą kelti bei kalbėjosi su juo.

REKLAMA

Algimantas Stasys Anužis (deleguotas Lietuvos krepšinio veteranų lygos ir LKF viceprezidentas) – šis 70-metis vyras turi netgi du balsus, todėl gali turėti gana didelę įtaką rinkimuose. Apskritai A.S.Anužis yra ilgametis Vykdomojo komiteto narys, kuris pernai buvo perrinktas naujai trejų metų kadencijai veteranų lygoje. A.S.Anužis taip pat yra „Kauno švaros“ valdybos narys.

Mindaugas Plūkas (LKF viceprezidentas) – praėjusių metų spalio pabaigoje priimtas antrasis LKF viceprezidentas. Krepsinis.net žiniomis, praėjusiais metais vyko nemažai diskusijų dėl šio asmens paskyrimo į viceprezidentus. M.Plūkas puikiai žinomas verslininkas, kadangi jis yra buvęs Kauno „Žalgirio“ valdybos pirmininkas bei vienas akcininkų. 2002 metais Šabtajus Kalmanovičius buvo išreiškęs norą vėl remti minėtą ekipą, bet tik su sąlyga, jeigu pasitrauks M.Plūkas. Tuomet jis nepasitraukė, o vienas klubo savininkų buvo A.Sabonis.

Milašius Milašius

REKLAMA

Remigijus Milašius (deleguotas kaip LKL prezidentas) – apie LKL vadovą žinome nemažai. Vienas iš tų asmenų, kuris turi savo nuomonę. Krepšinio užkulisiuose kalbama, kad R.Milašius pats bandė įkalbėti Joną Kazlauską stoti prie rinktinės vairo dar kartą. Beje, būtent R.Milašius įvardijamas kaip vienas iš kandidatų kitais metais perimti LKF prezidento kėdę iš A.Sabonio.

Remigijus Štaras (deleguotas kaip NKL prezidentas) – dar vienas verslininkas, kuris yra „Topo Grupės“ generalinis direktorius. Nuo 2011 metų NKL vadovaujantis paprastai retai matomas ir girdimas žiniasklaidoje ir dažniausiai pasirodo per NKL Valdybos posėdžius bei finalinius ketvertus. Jis vadinamas sėkmingu lygos vadovu, kadangi NKL visada turi generalinį rėmėją ir pirmenybės vyksta sklandžiai bei sėkmingai.

Jurgilas Jurgilas

REKLAMA

Vaidas Jurgilas (deleguotas kaip Regionų krepšinio lygos prezidentas) – vienas iš kelių narių, kurie patys žaidė krepšinį. 51-erių V.Jurgilas gerai pažįstamas LKL žaidėjas, kuris šiame turnyre triumfavo dukart. Pernai gruodį V.Jurgilas tapo RKL vadovu, kai perėmė vadeles iš Dariaus Gudelio. Lyga sėkmingai juda į priekį, tad ir V.Jurgilo darbą galima vertinti teigiamai.

Giedrius Gustas (deleguotas kaip Moterų krepšinio lygos vadovas) – komisijos posėdyje nematysime Audros Ginelevičienės, kuri buvo tikra senbuvė. Dabar Vilniaus „Ryto“ klube dirbanti kaunietė savo postą užleido G.Gustui, kai įvyko didelės permainos moterų lygoje. Buvęs krepšininkas pateko į nedėkingą situaciją, kai iš lygos žemėlapio iškart išnyko kelios komandos, bet kažką keisti moterų krepšinyje tikrai reikėjo. G.Gustą galima pagirti už tai, kad jis nesibaimino imtis šio darbo, kadangi daug norinčių tikrai nebuvo. Renkant naują rinktinės vyr. trenerį G.Gustas gali būti apimtas nostalgijos, kadangi 2003 m. tapo Europos čempionu, kai nacionalinę komandą treniravo A.Sireika.

Skaisgirys Skaisgirys

REKLAMA

Rolandas Skaisgirys (deleguotas nuo 3x3 krepšinio asociacijos) – dar vienas buvęs krepšininkas. Dar renkant Dainių Adomaitį net nebuvo tokios asociacijos, o štai prabėgus trejiems metams 3x3 krepšinis jau turi ir savo balsą. R.Skaisgirys greičiau neliks tik tylus stebėtojas ir tikrai gali pasakyti savo nuomonę apie vieną ar kitą kandidatą. Charizmatiškas ir pasisakyti mėgstantis R.Skaisgirys gali įnešti įdomių spalvų.

Martynas Račkauskas (deleguotas kaip Lietuvos moksleivių krepšinio lygos atstovas) – lygos direktoriumi buvęs M.Račkauskas dabar šias pareigas užleido ilgamečiam A.Sabonio krepšinio mokyklos darbuotojui Irmantui Birbalui. Tiesa, M.Račkauskas vis tiek liko Vykdomajame komitete, kadangi to pageidavo pačios krepšinio mokyklos. Vyrų rinktinės strategas ypač svarbus ir moksleivių bei jaunimo krepšiniui, kadangi jis pats labai prisideda prie to, kokie treneriai dirba su įvairaus amžiaus rinktinėmis.

Rimantas Cibauskas (deleguotas kaip Lietuvos studentų krepšinio lygos prezidentas) – Klaipėdos miesto politinis ir visuomenės veikėjas, kuris daug metų vadovauja studentų krepšiniui. Jis taip pat žiniasklaidoje būna matomas gana retai, nebent per lygos svarbesnius įvykius, kai R.Cibauskas būna dėmesio centre, plačiai šypsosi ir sako šventinę kalbą. Kaip Krepsinis.net sakė vienas Vykdomojo komiteto narys, R.Cibauskas yra tas, kuris visada neturi nuomonės daugeliu klausimų.

REKLAMA

Pilipauskas Pilipauskas

Kęstutis Pilipauskas (deleguotas kaip Lietuvos krepšinio teisėjų asociacijos prezidentas) – puikiai pažįstamas buvęs vienas geriausių šalies teisėjų. LKF posėdžiuose K.Pilipauskas užima pirmininkaujančio asmens pareigas, todėl tikrai yra pastebimas asmuo.

Vydas Gedvilas (deleguotas kaip Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos garbės prezidentas) – buvęs Seimo pirmininkas, kuris 1997 metais atvedė šalies moterų rinktinę į Europos čempionato viršūnę. V.Gedvilas, be abejo, aktyviai palaikys ir agituos balsuoti už A.Sireiką, kadangi jo vadovaujama asociacija ir iškėlė šį kandidatą. Bus įdomu išgirsti, kokie bus pagrindiniai argumentai, kodėl nariai turėtų rinktis šį trenerį, o ne LKF pasiūlytą specialistą.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>


15 komentarai
Naujausi komentarai (15)
Geriausiai ivertinti (15)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tau gali patikti