„Žalgirio“ pažymiai: pradingę įžaidėjai, energija trykštantis Z.LeDay‘us bei užsikirtusi toliašaudė artilerija

Spalio 31 d. 12:00
Z.LeDay'us buvo naudingiausias komandos žaidėjas (BNS nuotr.)
Tautvydas Kubilius
Krepsinis.net

Kauno „Žalgiris“ trečiadienio vakarą sužaidė turbūt prasčiausias rungtynes šį sezoną ir namuose 70:82 nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkams. Stebuklingai į pratęsimą įšokę kauniečiai nesugebėjo sustabdyti varžovų lyderio Mateušo Ponitkos ir įsirašė trečiąją nesėkmę per penkias rungtynes Eurolygoje.

Portalas Krepsinis.net apžvelgia individualų „Žalgirio“ krepšininkų pasirodymą rungtynėse su Rusijos klubu.

#0 Thomasas Walkupas (33 min., 6 tšk., 5 atk. kam., 7 rez. per., 2 per. kam., 6 kld., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 4.

Th.Walkupas sužaidė vienas prasčiausių rungtynių šiame sezone. Labiausiai amerikiečio pasirodymą gadino per didelis klaidų skaičius, jų žalgirietis padarė net 6. Po susitikimo Th.Walkupas prisiėmė atsakomybę ir už prastą atakų organizavimą bei kamuolio judėjimą. Blogiausia šioje situacijoje yra tai, kad Th.Walkupas net ir klysdamas, net ir sunkiai valdydamas ekipą bei perlaikydamas kamuolį vis tiek buvo geriausias pasirinkimas įžaidėjo pozicijoje. Krepšininkas, kuris idealiu atveju „pirmuoju numeriu“ žaistų tik atkarpomis, dabar tai turi daryti didžiąją dalį rungtynių. Tai, kad Th.Walkupas retai žiūri į krepšį iš trijų taškų zonos, labai palengvina varžovų uždavinius gynyboje.

Perezas Perezas

#2 Alexas Perezas (7 min., 0 tšk., 1 atk. kam., -1 naud.bal.). Įvertinimas – 1.

Pagrindiniu atakų organizatoriumi turėjęs būti meksikietis ir toliau komandos žaidimą stebi daugiau nuo atsarginių suolelio. Galima kalbėti, kad įžaidėjas dar nėra pilnai atsigavęs po traumos, kuri buvo išmušusi A.Perezą iš rikiuotės, tačiau ir iki jos vaizdas buvo labai panašus. Kol kas įžaidėjas visiškai nepanašus į „generolą“ aikštėje, kuris galėtų suvaldyti komandą. Blankus „Žalgirio“ puolimas buvo būtent įžaidėjų prasto žaidimo organizavimo pasekmė. Šiose rungtynėse nematėme ir aštresnių A.Perezo prasiveržimų ar žaidimo „du prieš du“.

#4 Lukas Lekavičius (15 min., 6 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. per., 2 kld., 2 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

L.Lekavičiaus pažymį gerokai kilstelėjo žaidimas svarbiausiomis akimirkomis. Krepšininkas ne tik šaltakraujiškai sumetė visus tris baudų metimus, nukėlusius ekipas į pratęsimą, bet prieš tai trečiajame ketvirtyje dar buvo pataikęs ir itin svarbų tritaškį, po kurio kauniečiai buvo išsiveržę į priekį. Atmetus šiuos du epizodus, L.Lekavičiaus pasirodymas vis dar lūkesčių nepateisina. Įžaidėjas per pusantro kėlinio sugebėjo atlikti vos vieną rezultatyvų perdavimą ir kūrybiškumo į „Žalgirio“ puolimą neįnešė.

Hayesas Hayesas

#10 Nigelas Hayesas (35 min., 10 tšk., 6 atk. kam., 1 rez. per., 1 per. kam., 14 naud. bal.). Įvertinimas – 7.

Įdomu tai, kad N.Hayesas aikštėje iš visų žalgiriečių praleido daugiausiai minučių. Arčiau krepšio savo susikurtas progas „Žalgirio“ aukštaūgis išnaudojo neblogai, gerai kovojo dėl kamuolių bei atliko solidų darbą gynyboje. Iki geresnio pasirodymo pritrūko pataikymo iš distancijos. Visi 4 mesti tritaškiai buvo iš gana gerų padėčių, tačiau jie buvo netaiklūs. Visa „Žalgirio“ komanda iš trijų taškų zonos krepšį atakavo vos 26 procentų tikslumu ir prie to ženkliai prisidėjo ir N.Hayesas.

#13 Paulius Jankūnas (10 min., 0 tšk., 1 atk. kam., 1 kld., -4 naud. bal.). Įvertinimas – 2.

„Žalgirio“ pasirinkimai puolime buvo tiek supančioti, kad ekipos kapitonas du kartus net buvo priverstas atakuoti krepšį iš trijų taškų zonos. Rizika, kurią panaudojo „Zenit“ ties Kauno klubo aukštaūgiais perimetre, visiškai pasiteisino. Kaip ir N.Hayesas, „Žalgirio“ kapitonas nubausti rusų klubo tritaškiais neįstengė. Nepavyko P.Jankūnui sužaisti ir savo taip mėgstamų „du prieš du“ situacijų ir atakuoti krepšio iš vidutinio nuotolio. Per 10 minučių, kurias aikštėje praleido ekipos veteranas, jis nieko pastebimo taip ir nenuveikė.

#21 Artūras Milaknis (26 min., 5 tšk., 1 atk. kam.,1 rez. per., 1 per. kam., 2 kld., 6 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

„Zenit“ buvo puikiai pasiruošusi stabdyti kauniečių perimetro krepšininkus ir A.Milaknis daug laisvės prie trijų taškų linijos neturėjo. Nors vieną svarbų tritaškį „Žalgirio“ snaiperis pataikė, bet tai buvo daugiau išimtis iš taisyklės. A.Milaknis nėra kūrėjas ir jis yra priklausomas tiek nuo to kaip greitai vaikšto kamuolys, tiek nuo komandos draugų statomų užtvarų kokybės. Šiame mače taikliarankis krepšininkas daug grėsmės varžovų krepšiui nesukėlė, tačiau už pasiūlytą energiją ginantis A.Milaknį tikrai galima pagirti.

LeDay'us LeDay'us

#32 Zachas LeDay‘us (29 min., 12 tšk., 10 atk. kam., 2 blk., 20 naud. bal.). Įvertinimas – 9.

Aukštaūgis buvo geriausias „Žalgirio“ žaidėjas šiose rungtynėse. 6 atkovoti kamuoliai puolime, reiškiantys papildomas 6 atakas komandai. Atkovojęs kamuolius Z.LeDay‘us jau sužaisdavo kur kas brandžiau ir arba pelnydavo taškus arba nusimesdavo kamuolį komandos draugams. „Žalgirio“ legionieriaus negąsdino ir galingi varžovų priekinės linijos žaidėjai, kuriems kovų dėl pozicijos Z.LeDay‘us dažniausiai nepralaimėjo. Vienintelis aspektas, kuris dar galėtų būti geresnis – tai pataikymas. 4 taiklūs dvitaškiai iš 9 bandymų nėra tas aukštaūgio rodiklis, kurio norėtųsi viso sezono metu.

#34 Jockas Landale‘as (16 min., 9 tšk., 4 atk. kam., 2 kld., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

Savųjų pranašumų prieš tiesioginius oponentus J.Landale‘ui iki galo išnaudoti nepavyko. „Zenit“ priekinės linijos žaidėjai pasižymėjo didesne fizine jėga ir „Žalgirio“ australą tiesiog apstumdydavo. Rusų klubas per daug nesijaudino dėl kauniečių legionieriaus tritaškių, kurių jis pataikė 1 iš 4. J.Landale‘as ir toliau išlieka vienas dažniausiai krepšį iš trijų taškų zonos atakuojančių krepšininku, tačiau jo pataikymas siekia vos 25 procentus.

Grigonis Grigonis

#40 Marius Grigonis (23 min., 10 tšk., 1 atk. kam., 1 per. kam., 4 naud. bal.). Įvertinimas – 5.

„Žalgirio“ gynėjas save iš rungtynių vėl išėmė dėl per anksti susirinktų pražangų. Būtent M.Grigonis buvo vienas iš žaidėjų, per kuriuos taškus rinkosi antroje rungtynių pusėje siautęs M.Ponitka. Vienas svarbiausių „Žalgirio“ krepšininkų puolime dar ketvirtojo kėlinio pabaigoje prasižengė penktą kartą ir pratęsimą stebėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Panaši situacija buvo ir rungtynėse su Vilerbano ASVEL, tad M.Grigonio pražangos kainuoja itin brangiai. 3 tritaškius pataikęs Kauno klubo gynėjas buvo vienintelis žmogus ekipoje, pataikęs daugiau nei 1 tritaškį, tačiau trūko žaidėjo aštresnio žaidimo.

#92 Edgaras Ulanovas (31 min., 12 tšk., 5 atk. kam., 2 rez. per., 2 kld., 7 naud. bal.). Įvertinimas – 6.

E.Ulanovas puikiai pradėjo rungtynes, išprovokuodamas per minutę du kartus prasižengti M.Ponitka. Po šių dviejų pražangų lenkas keliavo ant atsarginių žaidėjų suolelio iki pat trečiojo kėlinio pradžios. Per pirmąjį ketvirtį puolėjas surinko 7 taškus, tačiau vėliau jo rezultatyvumas krito. Ir pats E.Ulanovas nepataikė kelių gerų metimų, tačiau ir galimybių žaisti nugara į krepšį daug negavo. Gynyboje žalgirietis atidirbo gerai, tačiau geresnio jo žaidimo ketvirto kėlinio bei pratęsimo metu „Žalgiriui“ pritrūko.

Užsisakyk Telia TV sporto paketą ir visas Eurolygos rungtynes stebėkite tiesiogiai HD raiška