„Žalgirį“ pasitinkantis K.Kemzūra: meluočiau, jei sakyčiau, kad esu patenkintas dabartine situacija

VIDEO interviu (4)
Lapkričio 14 d. 13:52
K.Kemzūra nėra patenkintas esama situacija
K.Kemzūra nėra patenkintas esama situacija

Kauno „Žalgirį“ pirmą kartą šiame Eurolygos sezone sulaukė lietuvio trenerio iššūkio. Lietuvos čempionams iššūkį mes Kęstučio Kemzūros treniruojamas Pirėjo „Olympiacos“.

Abu klubai sezoną pradėjo neįspūdingai, todėl mačas Pirėjuje bus svarbi proga atsitiesti.

Apie sudėtingą situaciją Pirėjaus komandoje ir nepateisintus lūkesčius neslėpė ir K.Kemzūra.

„Nuotaikos yra ne pačios geriausios. Pralaimėjome namuose trejas rungtynes, to nėra buvę istorijoje. Šiaip pralaiminėjant nuotaikos nėra labai geros. Dirbame, stengiamės taisyti tai, ką galime ir ką reikia, sunkiai dirbame treniruotėse ir ruošiamės vienerioms rungtynėms po kitų“, – teigė strategas.

– Turite keletą naujų žaidėjų, ar nėra sunku juos įjungti, kai rungtynės vyksta kartą per savaitę?

– Taip, tai nepadeda, šią savaitę turėjome ir draugiškas rungtynes. Žinoma, draugiški mačai yra truputį kitaip, tačiau su laiku to supratimo yra daugiau, žaidėjai integruojasi ir tikimės didesnės jų pagalbos.

– Jaučiasi, kad tas rungtynių kiekis yra per mažas?

– Yra dvejopai. Kartais gerai, nes norint įvesti papildomus žaidėjus, yra daugiau laiko. Kita vertus, mažiau rungtyniaujantiems žmonėms yra sunkiau palaikyti ritmą. Normalu, kad visi nori žaisti daugiau nei treniruotis. Yra dvi medalio pusės – kartais tai dirba mūsų naudai, kartais atsisuka prieš mus.

– Esate patenkintas komandos progresu?

– Ne visai. Meluočiau, jei sakyčiau, kad esu patenkintas, nors yra ir pergalių, bet būna tokių lūžių, kai, atrodo, kaunamės, paskui būna klaidelių ir būna kritimai labai stiprūs. Norisi tai išgyvendinti ir pagerinti.

– Asmeniškai pačiam perėjimas į vyriausiojo trenerio poziciją yra sudėtingas? Ar paprasčiau perimti vairą iš žmogaus, su kuriuo ilgiau dirbote?

– Niekas nėra paprasta. Tiesiog yra dvejopas jausmas, atvažiuojant kažkur esi susidėliojęs savo filosofiją ir bandai ją iškart perkelti į komandą. Šiuo atveju tu jau esi komandoje, žinai, kaip viskas vyksta ir jau reikia žaisti sekančias rungtynes. Bandai išlaikyti kažkokį rėmą ir įnešti kažką savo. Aišku, kad pačiam galvos skausmo ir rūpesčių yra daugiau nei esant asistentu.

– Kaip nutiko, kad komandoje neliko vietos M.Kuzminskui?

– Taip nutiko, susidėliojo tokios aplinkybės. Tiesiog taip nutiko, tai buvo Mindaugo pasirinkimas. Kitas klubas išreiškė susidomėjimą juo, o Mindaugo gaunamos minutės jo netenkino. Negalėjome prižadėti nieko. Aišku, viskas yra kintama, bet daugiau minučių pažadėti negalėjome. Buvo tokios sąlygos ir atviras pokalbis. Niekas nevarė ir jam pačiam buvo galima apsispręsti, kur jam yra geriau ir kur bus tas karjeros pratęsimas. Jis priėmė tokį sprendimą, o klubas kliūčių nesudarė. Reikia tikėtis, kad įsižais, grįš į Eurolygą ir žais kaip geriausiais savo laikais.  

– Tai buvo vienas iš pakitimų jums tapus treneriu, atvyko naujų žaidėjų. Ar galima teigti, kad vasarą buvo klaidų pridaryta?

– Galima sakyti ir taip, bet reikia suprasti sąlygas, kokiomis buvo komplektuojama ir kartais negauni tai, ko nori. Ir į parduotuvę nuėjęs negauni to, ko nori.

– Tos sąlygos yra tai, kad negavote žaidėjų, kurių norėjote?

– Viskas daro įtaką, nėra lengva. Aš dalyvavau tame procese kaip patariamasis balsas labiau, stebėdamas žaidėjus ir pasakydamas savo nuomonę treneriui. Keletą žaidėjų atbaidė tai, kad komanda nežaidė vietinėje lygoje. Tada buvo vėlavimų su algomis, kurie dabar jau išspręsti, bet tuo metu buvo gandai, kurie sudarė tam tikrus faktorius, neleidusius pasirašyti pirmų opcijų.

– Kalbant apie būsimą varžovą, „Žalgirį“, jame yra buvęs jūsų auklėtinis Z.LeDay‘us. Kaip vertinate jo žaidimą?

– Labai gerai. Dabar jis yra rezultatyviausias komandos žaidėjas. Jis progresuoja, yra gerose rankose. Šarūnas išspaudžia iš jo tai, ką nori. Džiugu dėl jo, bet tikimės, kad pavyks jį pristabdyti.

– Kokį įspūdį palieka „Žalgirį“?

– Gerą, kaip visada. Žaidžia gerą krepšinį, komandiškai, kietai, disciplinuotai.

– Kaip vertinate pokyčius rinktinės trenerių štabe?

– Galiu tik palinkėti sėkmės Dariui ir tvirtybės.

– Dabar „Olympiacos“ sudėtis yra galutinė?

– Kol kas taip, o vėliau matysime.

– Š.Jasikevičius T.Rochestie įvardino kaip labai solidų papildymą. Kiek stipriai jis gali pakeisti komandos veidą?

– Pamatysime. Mes tikimės, kad jis pakeis, kad yra geras organizatorius, žaidėjas, gerai žaidžiantis pikenrolą, galintis kurti situacijas kitiems ir pats įmesti.

– Į M.Kuzminsko vietą bus ieškomas žaidėjas?

– Į Kuzminsko vietą... Dabar turime keturis didelius žmones, įskaitant Vezenkovą, kuris gali žaisti „ketvirtu numeriu“, jei mums reikia. Žinau, kad jūs labai norite padaryti tą „Kuzminskas ir treneris lietuvis“. Nėra į Kuzminsko ar kieno kito vietą perkamas žaidėjas. Žiūrėsime, kokia bus situacija ir komandos vadovų sprendimas. Jei galėsime – stiprinsimės. Nebus taip, kad į vieno žaidėjo vietą kažką pirksime. Žiūrėsime, kurią grandį mums reikės stiprinti.  

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

4 komentarai
Naujausi komentarai (4)
Geriausiai ivertinti (4)
PRO komentarai
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tvarkaraščiai
2020-09-22
18:30
CBet
Rytas
LKL
2020-09-23
04:00
Nuggets
Lakers
NBA
18:30
Dzūkija
Žalgiris
LKL
19:00
Šiauliai
Pieno žvaigždės
LKL
2020-09-24
03:30
Heat
Celtics
NBA
18:00
Nevėžis
Lietkabelis
LKL
Visos rungtynės