„Valencia“ pratęsime palaužė Ž.Obradovičiaus kariauną

(3)
Gruodžio 2 d. 00:01
„Valencia“ išvargo pergalę (Euroleague.net)

Trijų pralaimėjimų seriją Eurolygoje nutraukė Valensijos „Valencia“ (5/6) komanda, kuri išvykoje po pratęsimo 100:96 (21:21, 16:22, 23:21, 24:20, 16:12) palaužė Belgrado „Partizan“ (4/7).

Rungtynių atkaklumą gerai apibūdina faktas, kad „Partizan“ po pertraukos buvo įgavusi maksimaliai 9 taškų persvarą – 49:40. Vis tik ir ji greitai tirpo. Bojanas Dubljevičius pataikė iš toli, Victoras Claveras – dvitaškį ir „Valencia“ artėjo – 45:49. Kiek vėliau svečiai jau kvėpavo į nugaras (53:54), o prieš paskutinį ketvirtį intriga liko didžiulė – 60:64.

Likus pusaštuntos minutės buvo lygu (66:66), rezultatas ėmė minimaliai svyruoti į abiejų ekipų puses. Jameso Webbo tritaškis išvedė į priekį ispanų ekipą (72:70), o J.Rivero artino prie pergalės savo klubą – 77:73. Dante Exumas ir Kevinas Punteris pelnė reikalingus taškus „Partizan“, galiausiai pastarasis pervėrė rezultatą – 80:79.

Liko minutė, Jaredas Harperis šovė iš toli, bet K.Punteris realizavo baudas – 82:82. J.Harperis vėl bandė gelbėti „Valencia“ (84:82), tačiau Victoras Claveras prasižengė. K.Punteris vėl lygino rezultatą, galiausiai laukė pratęsimas – 84:84.

Lygiai klostėsi ir papildomas laikas (90:90), kol Xabi Lopezas-Arostegui nepataikė iš toli – 93:90. J.Rivero ir J.Harperis artino prie pergalės savo ekipą (98:93), tad „Partizan“ turėjo minutę išsigelbėti. Svarbų tritaškį smeigė J.Nunnally (96:98), ispanai prašė pertraukėlės. Galiausiai J.Harperio baudos metimai įtvirtino pergalę „Valencia“.

Mathiasas Lessortas pagerino sezono rezultatyvumo ir efektyvumo rekordą: per beveik 40 minučių pelnė 22 taškus, atkovojo 10 kamuolių, provokavo 8 pražangas ir rinko 37 naudingumo balus.

„Partizan“: Mathiasas Lessortas 22 (10 atk. kam., 37 n.b.), Kevinas Punteris 19 (3/7 trit.), Jamesas Nunnally 15, Yamas Madaras 13, Zachas LeDay‘us 12, Dante Exumas 9.

„Valencia“: Jasielis Rivero 22, Jamesas Webbas 18 (9 atk. kam.), Xabi Lopezas-Arostegui 17, Jaredas Harperis 14 (5 rez. perd.), Victoras Claveras 9 (5 rez. perd.).

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ aštuoneto šansai, nurašytos komandos, svarbų „X faktorių“ turinti ekipa, blogiausi treneriai, neįdomiausios stebėti ekipos ir kaip atrodys atkrintamųjų poros

Gairės: valencia, partizan