„Rytas“ – „Žalgiris“: lemiama rungtynių atkarpa, M.Echodo vaidmuo, komandų lygių skirtumai ir sirgaliai

(65)
Spalio 21 d. 06:00
J.Landale'as lemiamos atkarpos metu pelnė didžiąją dalį komandos taškų (BNS nuotr.)
Edgaras Pulkovskis
Krepsinis.net

Kauno „Žalgirio“ komanda pratęsė pergalių seriją Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“), kai išvykoje 88:70 be problemų susitvarkė su Vilniaus „Rytu“. Portalas Krepsinis.net pateikia įdomiausius mačo aspektus.

Lūžio atkarpa. Dvikovą iš esmės nulėmė vienas „Žalgirio“ spurtas. 13-ąją minutę dar buvo lygu (28:28) ir svečių atkarpa 14:4 leido jiems atitrūkti – 42:32. Nuo 17-osios minutės žalgiriečių pranašumas niekada nebebuvo vienženklis. Tuomet svečius į priekį patraukė būtent Jockas Landale‘as, kuris iš 14 taškų pats įmetė 9. Labai įsiminė epizodas, kai australas vienas prieš vieną tiesiog „suvalgė“ Martyną Echodą ir šį nusistūmęs sugrūdo kamuolį į krepšį. Apskritai J.Landale‘as pataikė abu mestus tritaškius ir šis aspektas turėtų džiuginti, kadangi iš panašių situacijų jam Eurolygoje atakuoti sekėsi prasčiau. Nigelas Hayesas taip pat buvo solidus – 15 taškų ir 18 naudingumo balų, o ketvirtajame kėlinyje buvo pabandytas net ir „trečiojo numerio“ pozicijoje. Tai galėtų būti įdomus ėjimas ir galbūt sezono eigoje toje vietoje legionierių matysime dar ne sykį.

Edgaro Ulanovo pasirodymą galima išskirti tuo, kad jis išprovokavo 7 pražangas ir 9 iš 12 taškų surinko baudomis. Nė vieno dvitaškio nemetė šis dažniausiai agresyviai nugara į krepšį žaidžiantis puolėjas. Thomasas Walkupas įžaidėjo pozicijoje puikiai naudojosi savo ūgio ir jėgos pranašumu prieš Terrellą Holloway‘ų ir taip per 17 minučių surinko 11 taškų, atidavė 5 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 14 balų naudingumą.

Daug nagrinėti rungtynių tikrai prasmės nėra, o ir patys sostinės sirgaliai mačo intrigos nematė dar ketvirtojo kėlinio pradžioje pamažu traukė išėjimų link. „Žalgiris“ visiškai išjungė iš žaidimo Eimantą Bendžių, kuris surinko 10 taškų, bet 5 iš jų surinko per paskutinį kėlinį, kai žalgiriečiai rungtyniavo antru penketuku. Raudonas taikinys buvo ir ant Francisco Cruzo nugaros – meksikietis pataikė tik 3 metimus iš 11 ir dvikovą baigė su 1 naudingumo balu. Gynėjas buvo ginamas kietai ir tai akivaizdžiai jį išmušė iš vėžių, kai vėliau net nepataikė metimų iš gerų situacijų.

Iš „Ryto“ žaidėjų galima išskirti Cameroną Bairstow, kuris pataikė 1 tritaškį iš 2 ir realizavo visus 4 dvitaškius. Kritikos sulaukęs australas per 19 minučių įmetė 12 taškų, surinko tiek pat naudingumo balų ir jį drąsiai galime vadinti geriausiu Vilniaus ekipos žaidėju šiame susitikime.

„Ryto“ centrų karuselė. Dainius Adomaitis dvikovą pradėjo su Mareku Blaževičiumi „penkto numerio“ pozicijoje. Jį vėliau keitė Evaldas Kairys, o Martynas Echodas buvo nustumtas į trečio centro vaidmenį. M.Blaževičius žaidė 22 minutes, pelnė 10 taškų, sugriebė 5 kamuolius ir surinko 7 naudingumo balus. 18-metis tikrai vaizdo negadino aikštelėje, bet tiek gynyboje, tiek puolime jam dar stigo patirties ir „Žalgirio“ žaidėjai tuo naudojosi. Jeigu M.Blaževičiaus pasirodymas neiškrito iš konteksto, tai E.Kairys žaidė itin prastai. Jis per 10 minučių pelnė 4 taškus, prasižengė 4 sykius ir surinko minus 2 naudingumo balus. Labai įstrigo epizodas, kai centras pats pasileido bėgti su kamuoliu per visą aikštę, tada prieš save sutiko Edgarą Ulanovą ir „įlipo į medį“, taip gaudamas pražangą puolime.

Apie M.Echodą reikėtų pakalbėti atskirai. D.Adomaitis sulaukė klausimo, kokia yra šio žaidėjo ateitis. Stratego atsakymas buvo kiek netikėtas, kadangi jis pagyrė savo auklėtinį už gerą darbą treniruotėse bei tikisi, kad jis kitame mače sužais geriausias rungtynes šiame sezone. Dar prieš 4 dienas D.Adomaitis kritikavo M.Echodą už jo žaidimą prieš Belgrado „Partizan“ ir yra akivaizdžiai nepatenkintas jo pasirodymu, kadangi dvikovoje su „Žalgiriu“ buvo nustumtas į trečio centro vaidmenį ir per trumpas atkarpas ant parketo praleido 7 minutes, per kurias nė karto nemetė į krepšį. Net per „šiukšlių minutes“, kai žaidė Karolis Giedraitis ir kiti antro penketuko nariai, bėgiojo E.Kairys, o ne M.Echodas. Akivaizdu, kad tokie dalykai tikrai nepridės M.Echodui pasitikėjo savo jėgomis, o trečiadienį „Ryto“ laukia svarbus Europos taurės mačas Bursoje su „Tofaš“. Labai bus įdomu stebėti, koks vaidmuo M.Echodui numatytas tame susitikime, kadangi darbo aukštaūgiams bus apstu stabdant galingąjį Deviną Williamsą, kurį matėme praėjusiame sezone Eurolygoje, kai jis gynė Podgoricos „Budučnost“ garbę.

Sirgalių faktorius. „B Tribūnos“ protestas paskatino „Žalgirio“ sirgalius dar aktyviau rinktis į rungtynes ir visas antras arenos aukštas buvo paskendęs žalioje spalvoje. „Žalgiris“ tikrai jautėsi lyg žaisdamas namuose – per pristatymą namų komanda buvo nušvilpta itin stipriai, o pranešėjo Jono Radzevičiaus skatinimai keliskart garsiai bei aktyviai palaikyti „Rytą“ ir apginti namų sienas buvo sveikintinas ir davė rezultatą, bet tik tam momentui. Organizuotas „Žalgirio“ palaikymas aidėjo „Siemens“ arenoje lyg tai būtų kauniečių tvirtovė. Akivaizdu, kad „B Tribūnai“ esant arenoje kur kas geriau sekasi vilniečiams neatsilikti palaikymo ir triukšmo varžytuvėse. Marius Grigonis pasakė įdomią mintį, kad smagu, kai sirgaliai varžosi tarpusavyje skanduotėmis, o ne kumščiais. Būtent skanduočių ir stigo sekmadienį, kadangi jos derbyje kuria tikrai puikią atmosferą. Gaila, kad muštynių šalia aikštelės buvo daugiau nei skanduočių iš „Ryto“ sirgalių pusės.

Išvada. Nors „Žalgiris“ yra ankstyvoje sezono stadijoje ir dar daug kas jiems šiame susitikime nepavyko, bet „Rytas“ irgi nėra geriausios savo versijos. Teisėjai leido žaisti kietai ir dėl to D.Adomaitis turbūt nebuvo itin patenkintas, ką rodė jo gauta techninė pražanga bei nuolatinės diskusijos su arbitrais. „Rytas“ tikrai buvo pasiruošęs duoti kietą kovą, bet „Žalgiris“ kur kas geriau ir protingiau išnaudojo savo privalumus. Net 20 baudų metimų iš 31 jie metė tuomet, kai „Rytas“ jau turėdamas komandines pražangas neprotingai pažeisdavo taisykles. Galima tikrai sutikti, kad tai yra siaubingas skaičius ir D.Adomaitis ne veltui pažymėjo, kad taip galima pralaimėti rungtynes. Tiesa, šįkart vilniečiai nesėkmę patyrė tikrai ne dėl šios priežasties – tiesiog ekipų lygių skirtumai yra matomi akivaizdžiai.

Kaip bebūtų, „Rytas“ šiuo metu LKL yra tvirtai antroji komanda tiek lentelėje, tiek pagal žaidimą. Klaipėdos „Neptūnas“ kol kas žaidžia itin prastai ir jau prarado du taškus ten, kur jų negalėjo prarasti, o Panevėžio „Lietkabelio“ banguojantis žaidimas ir pralaimėjimas Kėdainiuose prieš „Nevėžį“ taip pat įspūdžio nedaro.

Gairės: lkl, Žalgiris, rytas