LKL viščiukų skaičiuoklė: kurie klubai su gerbėjais komunikavo geriausiai?

(18)
Balandžio 1 d. 12:00
LKL tribūnose buvo galima išvysti visokių vaizdų (BNS nuotr.)
LKL tribūnose buvo galima išvysti visokių vaizdų (BNS nuotr.)
Rokas Liolaitis
Krepsinis.net

„Viščiukus skaičiuosime pavasarį“, – gerai žinoma frazė, reiškianti, kad darbų rezultatus reikia vertinti tik šiems pasibaigus. Neįprastai anksti šį frazeologizmą galima pritaikyti Lietuvos krepšinio lygai („Betsafe–LKL“), kurios mūšiai dėl koronaviruso buvo sustabdyti dar kovo viduryje.

Visus lygos klubus įvertinsime keturiais skirtingais aspektais. Pirmuoju tapo darbas su jaunimu, antruoju – skautų kuruotas legionierių pasirinkimas, o šį kartą dėmesį atkreipsime į komandų įgūdžius komunikacijos srityje.

Nebus atsižvelgiama tik į komandų lankomumą – taip pat atkreipsime dėmesį ekipų darbus socialiniuose tinkluose, susitvarkymą su skandalais bei sezono nutraukimu ir bendrai sudaromą įvaizdį visuomenėje. Komandos išrikiuotos pagal užimtą vietą reguliariajame sezone.

Kauno „Žalgiris“ – 10

„Žalgirio“ komunikacijos komanda šį sezoną vėl veikė be sutrikimų, visą būtiniausią informaciją sklandžiai išplatindavusi tiek gerbėjams, tiek žurnalistams. Klubas taip pat dalyvauja daugybėje socialinių akcijų, kuriose paslaugas teikia visiems – tiek savo garbės klubo nariams, tiek negalias turinčiam jaunimui „One Team“ programoje. „Žalgiris“ yra visur – komandas vardu leidžiami produktai varijuoja nuo sportinės atributikos iki ledų ar duonos.

Puikiai buvo susitvarkyta net su painiomis situacijomis. Iš netyčių užklupus koronavirusui operatyviai surengta spaudos konferencija, kurioje generalinis direktorius Paulius Motiejūnas išsamiai atsakė į visus klausimus. Dabar sprendimas mačą rengti su gerbėjais gal ir atrodo abejotinas, tačiau iš komunikacinės pusės priekaištų turėti negalima. Kilus neramumams dėl „Ryto“ komercijos direktorės Audros Ginelevičienės šmėkštelėjimo Kaune, jos nuotrauka buvo tyliai pašalinta iš socialinių tinklų.

Komandos vaizdo reportažų rubrikas sunku ir suskaičiuoti, o prie to prisidėjo net patys krepšininkai. Viskas gerokai paprasčiau, kai klube yra tokių charizmatiškų žaidėjų kaip Thomasas Walkupas ar Nigelas Hayesas, kurie gali kurti įdomų turinį. Net tradicija tampantis kalėdinis komandos sveikinimas su didele „cringe“ porcija turi savo šarmo. Viskas yra pateikiama tvarkingai ir stilingai.

Šaukštu deguto medaus statinėje virto tik keletas griežtesnių Šarūno Jasikevičiaus pasisakymų spaudos konferencijose, o labiausiai įsirėžė daug kalbų sukėlusios frazės po pralaimėjimo „Šiauliams“. Klubas į tai niekaip nereagavo ir gaisras greitai užgeso, todėl tai veikiausiai buvo teisingas sprendimas.

„Žalgirio“ rengiamos akcijos ir atrakcijos ne kartą buvo pripažintos tarptautiniu mastu. Pastaraisiais metais Kauno klubas nuolat patenka tarp Eurolygos „Devotion Marketing Award“ prizininkų, o šelmiško prieskonio turinti „Mano pirmas“ programa taip pat sutikta itin pozityviai. Komanda ne veltui kiekviename mače užpildo miestui tarsi per didelę 15 tūkstančių kėdžių areną. „Žalgiris“ atlieka net daugiau nei būtų galima pagrįstai reikalauti iš sporto klubo bei sudaro tvarkingos ir skaidrios organizacijos įvaizdį.

Vilniaus „Rytas“ – 5

Sostinės klubui šį sezoną nepavyko atsikratyti skandalų, o su jais taip pat nebuvo tvarkomasi idealiai. Dar prieš sezoną be jokio aiškaus motyvo iš „Jeep“ arenos palubių be realaus paaiškinimo dingo Š.Jasikevičiaus atvaizdas, o tuo problemos tik prasidėjo.

Vėliau LKL ir policijos pareigūnų sprendimais nepatenkinta „B Tribūna“ nusprendė nebesirodyti mačuose prieš Kauno „Žalgirį“. Žaidėjai po derbių pripažindavo, kad palaikymo trūksta, o STOP juosta apsuktas tuščias tribūnų sektorius klubo taip pat nepuošia. „Rytas“ taip pat nepersistengė bandydamas grąžinti gerbėjus į jų vietas.

Vėliau sekė klubo direktoriaus Lino Kleizos ir komercijos direktorės A.Ginelevičienės pasitraukimai. Pirmasis buvo miglotas, o antrasis tarsi iššauktas tos pačios „B Tribūnos“, kurios buvimu rungtynėse klubas nepasirūpino. Situacijos vėliau nepagražino ir pati A.Ginelevičienė, bendravusi su kolega Gabriele Miknevičiūte, tačiau vėliau dėl savo žodžių apsigalvojusi ir nepanorusi viešinti antrosios pokalbio dalies.

Gerbėjams skirto turinio kūrimu tarsi bandoma lygiuotis į „Žalgirį“, tačiau daugeliu aspektų nuo Kauno klubo yra atsiliekama. Viso to rezultatas – lankomumu vos aplenkti Klaipėdos ir Šiaulių klubai bei susiformavusi prieštaringa visuomenės nuomonė apie komandą. „Rytui“ tikrai yra kur tobulėti, pradedant nuo „love/hate“ santykių su artimiausiais gerbėjais išsiaiškinimo.

Buvo ir teigiamų dalykų: socialiniuose tinkluose dirbta tikrai puikiai, pasiūlyta atributikos įvairovė, daryti podcastai su žaidėjais, pateikta ir vaizdo turinio.

Panevėžio „Lietkabelis“ – 8

„Lietkabelis“ šį sezoną neatliko nei per daug, nei per mažai – tai simbolizuoja šiek tiek išaugęs gerbėjų lankomumas arenoje (po drastiško kritimo praėjusiame sezone), o užkulisinė veikla nesukliudė siekti gerų rezultatų aikštelėje. LKL likta per sprindį nuo sidabro, FIBA Čempionų lygoje pirmą kartą pasiektos atkrintamosios. Vis dėlto tiesioginiam oponentui „Neptūnui“ kiek nusileista tiek lankomumu, tiek transliacijų žiūrimumu, nors tai galima paaiškinti ir elementariais miestų dydžių skirtumais.

Kiek apmaudu, kad nesugrįžo linksmi pasikandžiojimai su kitais klubais (prisiminkime 2017-ųjų linksmybes su „Žalgiriu“ ir „princesės“ pravardę). Klubas taip pat apleido savo „Youtube“ paskyrą, kurioje jokio turinio nėra jau pusmetį, nors tai ir galima suprasti – 20 pastarųjų ten patalpintų reportažų nepasiekė net tūkstančio peržiūrų, todėl darbas ten galėjo pasirodyti bergždžias. Visi pajėgumai akivaizdžiai buvo sutelkti į „Facebook“ ir „Instagram“ tvarkymą, kuriuose bendras vaizdas palieka malonų įspūdį.

Komandoje nebuvo ir charizmatiškų žaidėjų, į kuriuos būtų galima atsiremti, o Nenadas Čanakas lėta kalbos maniera apskritai yra vienas nykesnių LKL trenerių. Klubą galima pagirti, kad nebuvo vengiama viešinti nesmagios informacijos apie teismus su buvusiais dalininkais.

„Lietkabelį“ galima pagirti dėl to, kad neužmiršo savo gerbėjų anksčiau laiko nutraukus sezoną. Abonemento turėtojams iškart buvo pasiūlytos lengvatos kito sezono bilietams, o kiti aistruoliai užimti virtualiais mačais su Klaipėdos „Neptūnu“. Panevėžio klubui tikrai yra kur tobulėti, tačiau su turimais resursais susitvarkoma neblogai.

Klaipėdos „Neptūnas“ – 7

Pajūrio komandos sezonas buvo sunkus – daugybė neplanuotų pralaimėjimų ir neįgyvendinti tikslai niekada nepadeda ir komunikacijoje. Esant prastiems rezultatams aikštėje, susitvarkyti su nusisukančiais gerbėjais nėra lengva, bet „Neptūnui“ sekėsi neblogai.

Sveikintina, kad klubas dėjo žingsnį į priekį stilistiškai – komandos socialiniai tinklai atrodo tvarkingiau, o priimtas komiksų formatas nuotraukoms ar šventiniams sveikinimams yra malonus akiai.

Sezonui persiritus į antrąją pusę, „Neptūnas“ nusprendė prisijungti prie tinklalaidžių mados ir startavo „Popcast“ rubrika. Dviejų dalių reportažas su Simu Galdiku tinklalaidės apibrėžimą atitiko tik pavadinimu – tai buvo tiesiog 17 minučių kulinarinis šou, trumpai paliečiant ir krepšinį. Nei trukme, nei savo formatu tai nepriminė „podcasto“ – į šią reikšmę buvo pažiūrėta itin plačiai arba žodžių žaismas yra tiesiog nevykęs. Vis dėlto pastangos yra sveikintinos. Kiek keista, kad „Neptūnas“ yra išjungęs komentavimo galimybę savo „Youtube“ kanale.

Šį sezoną komandos internetiniame puslapyje daug dėmesio skirta ir dublerių bei moterų komandoms, startuoja esporto projektas, todėl iniciatyvų Klaipėdoje netrūksta, nors ir tobulėti erdvės yra.

Utenos „Juventus“ – 9

„Juventus“ pagal turimas galimybes nusileidžia pirmojo ketverto komandoms, tačiau su savo resursais tvarkosi puikiai ir yra ryškus lyderis tarp „mažųjų“ LKL klubų.

Utenos klubas yra itin artimas su savo bendruomene, todėl gali pasigirti solidžiu lankomumu (25 tūkstančius gyventojų turinčiame mieste į LKL mačus susirenka 1,7 tūkstančio gerbėjų). Nuolat yra siūlomos akcijos jaunimui ar kitoms socialinėms grupėms, šį sezoną startavo ir tinklalaidės Utenos radijuje. „Juventus“ galima priskirti prie retų klubų, kuris ne tik ima savivaldybės pinigus, bet ir nuoširdžiai „duoda“ bendruomenei.

Klube netrūksta ir dėmesį patraukiančių asmenybių – Žydrūnas Urbonas ir Žygimantas Skučas nevengia atsidurti antraštėse, o komandos direktorius Eimantas Skersis po nesėkmingo KMT ketvirtfinalio prieš „Rytą“ pasižymėjo aštriu pareiškimu „viską valdo galia ir pinigai“. Toks pasisakymas sulaukė didelio dėmesio, buvo pasitiktas dvejopai, o galiausiai užtraukė ir baudą iš LKL, tačiau tai tik paįvairino Lietuvos krepšinio padangę, o E.Skersiui už drąsą galima paploti.

„Juventus“ į komunikaciją įdeda daug darbo – komandos socialiniai tinklai yra aktyvūs, sekant rekordų knygas nuolat primenamos klubo legendos, o atkakliai laikomasi ir tradicijos per balandžio pirmąją apgaudinėti gerbėjus. Uteniškiai išlieka pavyzdžiu kitiems Lietuvos miesteliams, ką reikia daryti su krepšiniu.

Prienų „Cbet“ – 9

Prienų klubas šį sezoną vėl transformavosi – Virginijui Šeškui nusprendus pailsėti, buvo pakeistas pavadinimas ir žaidimo modelis, perimant didelę dalį „Žalgirio“ sistemos.

Savaime suprantama, kad „Cbet“ niekada neperspjaus to susidomėjimo, kurį gavo su broliais Ballais, todėl dabar turi dirbti su trupiniais. Vis dėlto su šiais susitvarkoma yra tikrai gerai – klubas kruopščiai sukasi socialiniuose tinkluose bei tarp LKL komandų dažniausiai talpina išskirtinius rungtynių epizodus „Facebook“. Ten pilna ir kitokio turinio – „Mes kaunamės“ rubrika su žaidėjais, esporto komandos reklamavimas bei papokštavimai meme‘ų forma.

V.Šeškaus pagerbimas Prienuose tapo turbūt didžiausia viso LKL sezono švente, neskaitant KMT finalinio turnyro. Mačą prieš „Žalgirį“ stebėjo sausakimša arena, o pats treneris neslėpė ašarų – tokių emocijų reguliariojo sezono mače galima išvysti retai. Masinis vietinių gerbėjų susidomėjimas komanda veikiausiai grįžtų tik vairą vėl perėmus V.Šeškui bei sugrąžinus visiškai lietuviškos, tritaškiais pagrįstos bei staigmenas kuriančios komandos identitetą.

Komandos praktika kas sezoną keisti pavadinimus gerbėjų nežavi, tačiau Prienuose pinigais nelyja, todėl tokį pasirinkimą galima pateisinti. Bendras įspūdis apie jaunimo kupiną „Cbet“ ekipą šiuo metu yra pozityvus, o komandoje nelikus charizmatiškų brolių Ballų ar Lavrinovičių, tai išlaikyti nebuvo paprasta.

Pasvalio „Pieno žvaigždės“ – 6

Pasvalio klubas tarsi atlieka visus būtiniausius darbus – tvarkosi socialiniuose tinkluose ir turi funkcionalų internetinį puslapį, tačiau skaičiai diktuoja, kad rasti bendros kalbos su gerbėjais tai nepadeda.

Jau septynis sezonus paeiliui „Pieno žvaigždės“ yra tarp dviejų prasčiausiai lankomų LKL ekipų ir to nebegalima suversti vien mažam miestelio gyventojų skaičiui (su 6,4 tūkstančio gyventojų nepatenka net tarp 30 didžiausių Lietuvos miestų). Akivaizdu, kad Pasvalio klubas aukščiausioje Lietuvos lygoje varžosi labiau stabilaus rėmėjo, o ne ištikimų gerbėjų ar įsišaknijusių krepšinio tradicijų dėka.

Jaunas komandos strategas Gediminas Petrauskas spaudos konferencijose nevengia vaizdingų pasisakymų, todėl jo yra įdomu klausyti, tačiau gerbėjų akyse jo reputacija nėra itin gera.

Kitas aspektas – sunku lietuviams įdomiai pateikti komandą, kurioje žaidėjai keičiasi itin dažnai, o didelė jų dalis yra legionieriai. Ekipos rezultatai taip pat nuolat svyruoja, tačiau galutiniai padariniai išlieka tokie patys – patekimas į atkrintamąsias bei kritimas ketvirtfinalyje. Nuo pat atėjimo į LKL 2011-aisiais „Pieno žvaigždės“ neišėjo už 5–8 vietos rėmų ir tarpsezoniu nėra rodžiusi ambicijų kilti aukščiau. Tai atsispindi ir gerbėjų požiūryje.

„Šiauliai“ – 8

Šiaulių klubas išlaiko gerbėjų meilę, nors pastaraisiais metais klubo rezultatai ir nežiba. Prie to prisideda ne tik patraukliai jauna sudėtis bei pagarbą ilgamečiu darbu pelnęs Antanas Sireika, bet ir gerai besitvarkantys komandos darbuotojai.

„Šiauliai“ socialiniuose tinkluose išsiskiria tuo, kad nevengia saviironijos – po prastų rungtynių „Facebook“ galima rasti savęs pačių patraukimo per dantį, o kartais kandūs A.Sireikos komentarai yra skelbiami jų nešvelninant ir nekoreguojant. Sveikintina ir tai, kad tame pačiame „Facebook“ moterų komandos rungtynėms skiriama tiek pat dėmesio, kiek ir vyrų.

Lankomumu „Šiauliai“ aplenkė gerokai solidesnius rezultatus demonstravusį Panevėžio klubą ir tai galima vertinti tik teigiamai, nors padėkoti reikėtų ir gilesnėms komandos tradicijoms.

Vis dėlto komandos antrą sezoną naudojamas šūkis „Būkim geriausi“ neatnešė medalių nei pagrindinei, nei dublerių, nei moterų komandai. Ekipa išlieka neatsiejama miesto dalimi, nors bronzinės ekipos statusą jau ir paliko toli už nugaros.

Alytaus „Sintek–Dzūkija“ – 3

Alytaus klubas nesulaukia neutralių gerbėjų palaikymo ir dėl to yra kalti ne tik kuklūs rezultatai ar eilinio žiūrovo akiai nepatrauklus žaidimo stilius. Komunikacijoje dzūkai ženkliai atsilieka nuo kitų lygos komandų.

„Sintek–Dzūkija“ iki šiol neturi internetinio puslapio, socialiniame tinkle „Instagram“ pusę pastarųjų mėnesių turinio sudaro gimtadieniniai krepšininkų sveikinimai, o virtualiais klubo namais tapusiame „Facebook“ taip pat stinga tvarkos. Čia dažnai skelbiamos nekokybiškos nuotraukos, o RKL žaidžiančių dublerių rungtynių aprašymai detalumu dažnai aplenkia pagrindinės komandos gaunamą dėmesį.

Tame pačiame „Facebook“ netrūko ir klausimų keliančių sprendimų. Vienas jų – bandymas neaiškia lentele pasiskųsti dėl finansavimo, komentaruose nesulaukęs net vietinių gerbėjų palaikymo. Kitas – nuotrauka iš dublerių pergalės šventimo „McDonalds“ užkandinėje. Pasilepinti krepšininkams kartais galima, bet girtis tuo tarsi nereikėtų. Po LKL sezono nutraukimo iš Alytaus klubo negirdėti nieko.

Susidaro įspūdis, kad Alytaus klubą viešojoje erdvėje reprezentuoja vietiniai abiturientai. Bent maža investicija šiame fronte pridėtų komandai prestižo taškų, nes dabartinis įvaizdis – niūrus.

Kėdainių „Nevėžis“ – 7

Ant Nevėžio kranto įsikūrusio miesto ekipa šį sezoną yra daug smagesnė akiai nei pastaraisiais metais. Pakeistas žaidimo modelis ir persiorientavimas į jaunimą padėjo sulaukti publikos simpatijų.

Nuo išnykimo ribos atsispyręs „Nevėžis“ apsitvarkė ir socialiniuose tinkluose, kur turi aiškią stilistiką. Situaciją kiek pagyvina ir nuolatiniai žaidėjų ar treneriai komentarai, o daugiau nieko įspūdingo tarsi nedaroma.

Kėdainių klubas labiausiai sužibėjo prasidėjus koronaviruso epidemijai, į kurią sureagavo žmogiškiausiai iš visų lygos komandų. Iškart pradėtos medikus palaikančios akcijos, o „Facebook“ surengtas ir aukcionas, renkant lėšas kilniam tikslui. Šios klubo iniciatyvos yra išties sveikintinos.

Lankomumu „Nevėžis“ šį sezoną aplenkė tik gerokai mažesnių Prienų ir Pasvalio miestelių ekipas, tačiau žingsnis į priekį yra akivaizdus. Prie bendro įspūdžio prisidėjo ir tai, kad šį sezoną nebereikėjo dangstyti finansinių problemų ir lažybų skandalų, kurių pasikeitus vadovybei tarsi ir neliko.

„Facebook“ sekėjų skaičius:

„Žalgiris“ – 220 tūkstančių.

„Rytas“ – 40 tūkst.

„Neptūnas“ – 31 tūkst.

„Lietkabelis“ – 18 tūkst.

„Cbet“ – 16 tūkst.

„Juventus“ – 12 tūkst.

„Sintek–Dzūkija“ – 6,5 tūkst.

„Šiauliai“ – 5,7 tūkst.

„Nevėžis“ – 5,1 tūkst.

„Pieno žvaigždės“ – 2,1 tūkst.

„Instagram“ sekėjų skaičius:

„Žalgiris“ – 107 tūkstančiai.

„Cbet“ – 30 tūkst.

„Rytas“ – 12,5 tūkst.

„Neptūnas“ – 6,5 tūkst.

„Lietkabelis“ – 6,5 tūkst.

„Šiauliai“ – 3,2 tūkst.

„Juventus“ – 3 tūkst.

„Sintek–Dzūkija“ – 1,8 tūkst.

„Nevėžis“ – 1,7 tūkst.

„Pieno žvaigždės“ – 1,2 tūkst.

Klubų vidutinis lankomumas LKL:

„Žalgiris“ – 4,6 tūkstančio.

„Rytas“ – 2,5 tūkst.

„Neptūnas“ – 2,4 tūkst.

„Šiauliai“ – 2 tūkst.

„Lietkabelis“ – 1,9 tūkst.

„Juventus“ – 1,7 tūkst.

„Sintek–Dzūkija“ – 1,4 tūkst.

„Nevėžis“ – 1,3 tūkst.

„Cbet“ – 792.

„Pieno žvaigždės“ – 596.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

18 komentarai
Naujausi komentarai (18)
Geriausiai ivertinti (18)
PRO komentarai (3)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tvarkaraščiai
2020-09-23
04:00
Nuggets
Lakers
NBA
18:30
Dzūkija
Žalgiris
LKL
19:00
Šiauliai
Pieno žvaigždės
LKL
2020-09-24
03:30
Heat
Celtics
NBA
18:00
Nevėžis
Lietkabelis
LKL
2020-09-25
04:00
Nuggets
Lakers
NBA
Visos rungtynės