G.Žibėnas: norėjome būti alkani ir kuklūs, bet dabar turime būti ištroškę gėrimų bei nekuklūs, nes esame čempionai

VIDEO interviu (11)
Birželio 7 d. 22:26
G.Žibėnas atidavė duoklę žaidėjams (BNS nuotr.)
G.Žibėnas atidavė duoklę žaidėjams (BNS nuotr.)
Gabrielė Miknevičiūtė
Krepsinis.net

Vilniaus „Rytas“ po 12 metų sugrąžino Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) titulą į sostinę, o Giedrius Žibėnas po lemiamo mačo atidavė duoklę visiems savo žaidėjams.

„Ilgai to laukėme, tikrai nusipelnėme, buvo visko, momentais buvome nemėgstamiausia komanda. Privalau išskirti Arną ir Mindaugą, nes jie to ilgai laukė ir tai padarė. Jų vardai ir pavardė bus parašyti auksinėmis raidėmis. Smagu už Margo, Adomavičių, Radzevičių, nes jie yra vilniečiai“, – sakė „Ryto“ treneris po 4:1 laimėtos finalo serijos prieš Panevėžio „Lietkabelį“.

– Vis akcentuojate žaidėjus, o koks yra jūsų indėlis?

– Pas mus yra keturi treneriai, visi dirbome sąžiningai, kartu, tai mūsų visų darbas. Tikrai neišskirsiu savęs, kitų. Tadas padarė puikų darbą, finalą pasitinkame sveiki antrus metus. George’as yra Eurolygos treneris, jo patirtis davė mums daug. Su juo ir Gustu tai buvo geriausias štabas LKL , jie to nusipelnė.

– Evaldas ir Tanneris susižeidė, tik dėl to leidote į aikštę Buvą?

– Nebuvome numatę to, mes prieš tai laimėjome be jo, nenorėjome kišti į sūkurį. Bet Ivanas šiandien įrodė, kad yra lygos MVP, ketvirtame kėlinyje jis buvo „X faktorius“.

– Kokia nusimato jūsų ateitis sostinėje?

– Ne man spręsti, daug kas priklausys nuo komandos ir asistentų. Be jų būtų visai kitoks sezonas. „Pliuso“ opciją turi klubas.

– Ar yra kažkas aišku apie kito sezono dėlionę?

– Visada norisi tęstinumo. Per daug šiuo metu emocijų, kad atsakyčiau į tai, norisi atsidžiaugti. Norėjome būti alkani, kuklūs, daug nešnekėti, dabar turime būti ištroškę kai kurių gėrimų ir būti nekuklūs, nes esame čempionai. Didžiulis ačiū sirgaliams, ką jie padarė lemiamu momentu, kaip nunešė mus link taurės. Visą sezoną jie skandavo „geresnio klubo už Vilniaus „Rytą“ nemačiau“, dabar jie tai galės dar metus skanduoti išdidžiai. Tai geriausiai organizuota sirgalių grupė Lietuvoje. Žinau, kad begalė žmonių ginčytųsi, apie „Rytą“ šnekėti blogus dalykus populiaru. Žaidėjai su tuo susitvarkė.

– Ar jus motyvavo tai, kad favoritais buvo „Lietkabelis“?

– Sakyčiau, kad buvome labiau užsigrūdinę, nes gal žaidėme mažiau rungtynių nei „Lietkabelis“, bet tos rungtynės buvo gyvenk arba mirk, išskyrus paskutines. Varžovų tikslai nebuvo labai dideli. Aišku, vėliau jie galėjo užsitikrinti namų pranašumą. Finalų mes matę daugiau, buvo lengviau, tai mums padėjo. Truputį keista, kodėl jie buvo favoritai, nes pagal puolimą ir gynybą kontroliavome visą sezoną. Tai pelnyta ir garbinga pergalė.

– Ar nėra prarandamas saldumas, kuomet titulas pasiektas nenugalėjus „Žalgirio“?

– „Žalgirį“ mes įveikėme sezone 2:1, mes pralaimėjome tik kartą paskutiniu metimu. Nesakau, kaip būtų sunkiau ar lengviau finale, „Lietkabelis“ nusipelnė, buvo geresni pusfinalyje, tuo metu jie buvo geresnė komanda. Jie buvo gerai treniruoti, pastovūs, su aiškia vizija. Jie išnaudojo daug emocinių jėgų, gal to trūko, bet mes todėl ir kovojome dėl nugalėtojų titulo reguliariajame sezone.

– Kokia šventė nusimato?

– Prie Baltojo tilto kviečiame jungtis vilniečius, tai nevyksta kasdien, neturime milijono sirgalių, bet švęsime su tais, kurie yra tikri, kurie palaikė ir laimint, ir pralaiminti. Šiandien čia susirinko tie sirgaliai. Kiti gal „Maneskin“ koncerte.

Ar negaila, kad švenčiate ne didesnėje arenoje?

– Mums labai malonu ką padarėme. Mes bandėme pirmose rungtynėse ten žaisti, buvo pustuštė arena, kitas jausmas. Čia jausmas kitoks, niekas negali garantuoti, kad susirinktų daugiau nei 6 tūkst. Nepykite, žinau, kad dalis jų liko už durų, bet, kiek žinau, kitą sezoną „Rytas“ čia žais visas rungtynes.

– Arnas Butkevičius minėjo, kad sezone komandai reikėjo tvarkytis su asmeninėmis ambicijomis.

– Aš gal net emocingesnis už Arną, dabar atrodo, kad sezonas greitai perbėgo. Buvo tų pokalbių kaip ir kiekvienoje komandoje, nėra namų be dūmų. Išsisprendėme tai su kapitonu, patyrusiais žaidėjais, legionieriais, kurie aukojosi dėl komandos, darė ją komandiškesne. Treneris į rūbinę nesikiša, ką žaidėjai ten tariasi, paliekame jų teismui.

– Vilniuje netrukus bus du klubai. Ar tai į naudą?

– Nežinau, ar klausimas man. Nežinome, kokia ta komanda bus. Dėl tų konkurencijų stiprėjame mes, treneriai, žaidėjai, LKL.

– Kas vertas finalo MVP?

– Mūsų žvaigždė yra komanda, tai įrodėme lemiamu metu. Galima išskirti vieną, kitą, bet šiandien norime MVP titulą atiduoti komandai. Apsigynėme kartu su pagalbomis, vienas už kitą pastovėjome, o puolime galėjome patraukti tai vienas, tai kitas. Arnas traukė mus visose rungtynėse, išskyrus pirmas, tada išsibaudavo ir mums tai atsirūgo.

„Ilgoji pertrauka“: Eurolygos pirmasis trimestras – pažymys „Žalgiriui“, nuvylę žaidėjai, nustebinę krepšininkai, kurios komandos stebina, o kurios – nuvilia, bei kur laukiamos permainos

Gairės: rytas, žibėnas
11 komentarai
Naujausi komentarai (11)
Geriausiai ivertinti (11)
PRO komentarai (4)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti
Pasaulio taurės apžvalgos