D.J.Seeley išplėšė D.Tarolio ekipai dramatišką pergalę Europos taurėje

Sausio 12 d. 21:58
D.J.Seeley sužibo lemiamu metu (Euroleague.net)

Dramatišką pergalę Europos taurėje pasiekė Donato Tarolio atstovaujama Podgoricos „Budučnost“ (7/2) ekipa.

Juodkalniečiai B grupės mače namie 83:82 (18:29, 24:23, 16:21, 25:9) palaužė Bursos „Frutti Extra“ (3/6) komandą.

Dar po trijų kėlinių komandas skyrė 15 taškų (58:73), tačiau likus žaisti pusantros minutės Petaras Popovičius tritaškiu išlygino rezultatą (80:80). Tuomet komandos keitėsi nerezultatyviomis atakomis, o likus žaisti 11 sekundžių dvitaškį realizavo Allerikas Freemanas. Juodkalnijos klubas lemiamą ataką rengė paėmęs iškart dvi minutės pertraukėles.

Planas pasiteisino – D.J.Seeley sugebėjo pelnyti dvitaškį su pražangą ir persverti rezultatą (83:82), palikdamas varžovams 4 sekundes. Po dar vienos minutės pertraukėlės „Budučnost“ pergalę įtvirtinto Willie Reedo blokas A.Freemanui.

D.Tarolis mačą pradėjo starto penkete, tačiau buvo itin apribotas greitų pražangų. Lietuvis per 10 minučių pelnė 5 taškus (1/1 dvitaškio, 1/1 tritaškio), atkovojo ir perėmė po kamuolį, 4 kartus pažeidė taisykles bei surinko 3 naudingumo balus.

20 taškų nugalėtojams pelnė Vladimiras Micovas (6 atk. kam.), 18 – W.Reedas (12 atk. kam.), 14 – mačo herojumi tapęs D.J.Seeley (5 klaidos, 0/4 tritaškių), 12 – Justinas Cobbsas.

Turkijos ekipai 22 taškus surinko A.Freemanas (4/7 tritaškių), po 17 – Lietuvoje stažavęsi Derekas Needhamas (7 rez. perd., 4/5 tritaškių) ir Davidas Dudzinski (6 atk. kam.), 15 – Onuralpas Bitimas (3/4 tritaškių).

„Budučnost“ išsikapstė net ir itin prastai mesdami tritaškius (3/17, 18 procentų), o varžovai tokių problemų neturėjo (14/27, 52 procentai). Juodkalniečiai atsitiesė kovoje dėl kamuolių (43:25).

Pergalė išlaikė Podgoricos klubą pirmojoje B grupėje vietoje, nors juos pasivyti dar gali maču mažiau sužaidusi Las Palmo „Gran Canaria“ (6/2).

„Bružas ir Pulkovskis“: „Neptūno“ ateitis, Blaževičiaus projektas, žaidėjai Žiemelio klubui, Websterio ateitis ir Maksvyčio sprendimo argumentai