Asistentus atskleidęs D.Maskoliūnas: apie tai, kad nemato Domo ir JV kartu ant parketo bei norą rinktinėje naudoti „Žalgirio“ sistemą

(111)
Lapkričio 12 d. 15:10
D.Maskoliūnas taikys „Žalgirio“ sistemą (BNS nuotr.)
D.Maskoliūnas taikys „Žalgirio“ sistemą (BNS nuotr.)
Šaltinis: Krepsinis.net

Lietuvos vyrų rinktinės naujasis vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas prisipažino, kad jo laukia didelis iššūkis, bet jam buvo itin smalsu išbandyti save ir pasitikrinti, kokį padarė progresą per pastaruosius ketverius metus, kai dirbo asistentu.

Specialistas atskleidė, kad jo trenerių štabe dirbs kolega iš Kauno „Žalgirio“ Tomas Masiulis ir Bostono „Celtics“ skautas Benas Matkevičius, kuris rinktinėje talkino ir Dainiui Adomaičiui.

– Ar nėra baisu lįsti į tokį degantį laužą?

– Kaip sakė Sireika, čia ne karšta kėdė, o dar neužkurtas laužas. Kažkiek jaudulio ir nežinomybės yra. Situacija tokia dvejopa: laukia „langas“, kuriame žaidi dvejas rungtynes be pagrindinių žaidėjų, kurie atstovaus rinktinei atrankoje į olimpiadą. Su jais turi tik dvi savaites pasiruošimui. Neeilinė situacija perteikti sistemą, nes tam nėra laiko. Bandysime padaryti viską, kas įmanoma geriausiai. Turime daug gerų žaidėjų ir sieksime savo tikslų.

– Ar nesinorėjo susitarti ilgesniam laikotarpiui nei tik šiems metams?

– Nežinau net kokiam laikotarpiui sutarėme (šypsosi). Turbūt, kad nebuvo. Mes kalbėjome apie dabartinę situaciją ir tai, kas dabar svarbiausia Lietuvos krepšiniui – gerai sudalyvauti atrankoje ir patekti į olimpiadą. Daugiau nekalbėjome.

– Kaip derinsite abu darbus?

– Aptarėme su klubu ir jokių problemų nesudarys. Jasikevičius irgi sakė, kad išleis. Viskas gerai.

– Kas bus asistentais?

– Vieną tikrai turiu, kitą – beveik turiu. Tomas Masiulis ir Benas Matkevičius yra tie asmenys.

– Ar esate pasiruošęs tokiam iššūkiui?

– Pastaruosius ketverius metus esu labai patogioje situacijoje, nes dirbu puikiame klube ir su vienu geriausių trenerių Europoje. Man čia yra toks pasitikrinimas savęs, ką per tuos metus išmokau ir kaip patobulėjau. Manau, kad esu pasiruošęs, todėl sutikau su pasiūlymu. Laukia žiauriai svarbus iššūkis.

– Kokia jūsų pozicija dėl D.Motiejūno?

– Tarp kandidatų jį tikrai galėsite pamatyti.

– Pats stebėjote rinktinės žaidimą Pasaulio taurėje. Ar gali D.Sabonis ir J.Valančiūnas žaisti kartu?

– Rinktinės rezultatai netenkino, bet pats žaidimas tikrai nebuvo blogas. Pralaimėti du mačai prieš komandas, kurios buvo ketverte. Viskas galėjo pasisukti kitaip dėl vieno metimo. Taisytinų dalykų tikrai yra. Turime gerą rinktinę ir turime bandyti išgauti gerą rezultatą. Šiai dienai galvoju, kad Domas ir Jonas negali būti kartu ant parketo. Bet tai yra atsakymas šiai dienai.

– Ar gali keistis situacija dėl žalgiriečių per atrankos „langus“?

– Niekada „Žalgiris“ nebuvo nusistatęs neleisti žaidėjų į rinktinę. Tiesiog pirmoje atrankoje išleidome tik Ulanovą, bet apeliuodami į tai, kad Grigonis buvo naujas žaidėjas ir jam reikėjo laiko perprasti sistemai. Jeigu žaidžiamas „langas“, kuris neturi daug reikšmės, tada geriau tiems žaidėjams leisti pailsėti. Šiandien diskutavome trumpai ir sakė, kad gal ir duos (juokiasi). Aš labai norėčiau, kad būtų kuo daugiau žalgiriečių rinktinėje, nes sistema, pagal kurią mes žaisime, bus „Žalgirio“ sistema. Būtų nuostabu turėti kuo daugiau tų, kurie ją žino, bet aš suprantu, jog taip nebus.

Padėkite mums kurti gerą turinį - tapkite Krepsinis.net rėmėju >>

111 komentarai
Naujausi komentarai (111)
Geriausiai ivertinti (111)
PRO komentarai (10)
i
Noriu gauti pranešimus apie atsakymus į mano komentarą Komentuoti gali tik registruoti portalo vartotojai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.
Prisijungti
Komentuoti
Daugiau komentarų
Atsakyti

Tvarkaraščiai
2020-09-22
18:30
CBet
Rytas
LKL
2020-09-23
04:00
Nuggets
Lakers
NBA
18:30
Dzūkija
Žalgiris
LKL
19:00
Šiauliai
Pieno žvaigždės
LKL
2020-09-24
03:30
Heat
Celtics
NBA
18:00
Nevėžis
Lietkabelis
LKL
Visos rungtynės