Antroji Europos čempionato diena taip pat pateikė staigmenų

Rugsėjo 17 d., 20:59
eurobasket logo
Krepsinis.net

Antrąją Europos krepšinio čempionato Serbijoje ir Juodkalnijoje dieną taip pat netrūko įnirtingos kovos bei netikėtų rezultatų.

Italija 61:87 Rusija

Netikėta buvo tai, kad rusai nuo pat rungtynių pradžios susikrovė solidžią persvarą. Po pirmojo kėlinuko jie pirmavo jau 31:11. Kiek vėliau Rusija spurtavo 16:0 ir skirtumas dar labiau padidėjo. Po tokios rungtynių pradžios italams atsigauti nebepavyko.

Italija: G.Galanda – 13 taškų (4 atk. kam.), G.Pozzecco – 12 (4 rez. perd.).

Rusija: A.Kirilenko – 16 (10 atk. kam.), J.Holdenas (4 rez. perd.) ir V.Khryapa (10 atk. kam.) – po 15, N.Morgunovas – 12.

Bosnija ir Hercegovina 62:79 Prancūzija

Susitikimą kiek sėkmingiau pradėjo prancūzai, tačiau vėliau iniciatyvą perėmė bosniai, kurie po dviejų kėlinukų pirmavo 36:31. Po didžiosios pertraukos atsigavo favoritais laikomi prancūzai ir atitolė nuo varžovų iškovojo pergalę.

Bosnija ir Hercegovina: D.Mrsičius – 24 taškai (8 atk. kam., 4 klaidos), H.Domercantas – 13 (4 atk. kam.).

Prancūzija: B.Diaw – 23 (7 atk. kam., 7 rez. perd., 3 blk.), M.Pietrusas – 22 (7 atk. kam.), C.Julianas – 11 (6 atk. kam.).

Ispanija 114:109 Latvija (po pratęsimo)

Nors ispanai itin galingai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinuko pirmavo 30:16, latviai nenuleido rankų ir antrajame ketvirtyje pradėjo vytis varžovus. Ilsėtis komandos išėjo Ispanijai pirmaujant 49:46. Po didžiosios pertraukos Latvija dažniausiai buvo besivejančių vaidmenyje, tačiau pačioje ketvirtojo kėlinuko pabaigoje tritaškį pataikė S.Valters ir išvedė savo komandą į pratęsimą. Jame taip pat vyko atkakli kova, tačiau likus apie 11 sekundžių J.Navarro sumetė svarbias baudas, o I.Timermanis prametė tritaškį, kas ir nulėmė rungtynių baigtį.

Ispanija: J.Navarro – 35 taškai, J.Garbajosa – 31 (4 atk. kam.), F.Reyesas – 18 (15 atk. kam.), J.Calderonas – 15.

Latvija: S.Valters – 28 (5 atk. kam.), R.Štelmaheris – 12 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), K.Valters – 10 (5 rez. perd.).

Graikija 56:68 Slovėnija

Susitikimo pradžioje komandos rungtyniavo apylygiai, tačiau ilgai netrukus slovėnai išsiveržė į priekį 8 taškų skirtumu (22:14). Graikams buvo pavykę sumažinti deficitą iki 3 taškų, bet likusių rungtynių metu dažniausiai dviženkle persvara pirmavę slovėnai iškovojo pergalę ir tapo C grupės lyderiais.

Graikija: L.Papadopoulos – 15 taškų, N.Zisis – 9, M.Kakiouzis – 8 (5 atk. kam.).

Slovėnija: S.Bečirovičius – 18 (4 atk. kam.), B.Nachbaras – 14 (4 atk. kam.), M.Miličius – 11 (6 atk. kam.).

Izraelis 77:93 Serbija ir Juodkalnija

Tris pirmuosius kėlinukus izraeliečiai su serbais kovėsi kaip lygūs su lygiais, tačiau viską nulėmė ketvirto ketvirčio pradžioje prasidėjęs šeimininkų spurtas, po kurio Izraelis atkarpą pralaimėjo 0:20 ir nugalėtojas jau buvo aiškus.

Izraelis: T.Buršteinas - 20 taškų (6 rez. perd.), Y.Greenas - 11 (10 atk. kam.), M.Tapiro - 10, A.Nissimas ir C.Watsonas - po 9.

Serbija ir Juodkalnija: M.Jaričius - 19 (3 rez. perd.), I.Rakočevičius - 15 (6 rez. perd.), N.Krstičius - 13 (10 atk. kam.), D.Miličičius - 11 (7 atk. kam.), D.Milojevičius - 9 (3 atk. kam.).

Ukraina 58:84 Vokietija

Nuo pat rungtynių pražios į priekį išsiveržę vokiečiai neturėjo jokio vargo su ukrainiečiais ir iškovojo lengvą pergalę.

Ukraina: S.Medvedenko - 15 taškų (4 atk. kam.), S.Liščukas - 13 (7 atk. kam.), O.Pečerovas - 10 (8 atk. kam.).

Vokietija: D.Nowitzki - 27 (5 atk. kam.), P.Femerlingas - 10 (6 atk. kam., 4 klaidos).

Bulgarija 89:94 Turkija (po pratęsimo)

Beveik visų rungtynių metu pirmavo bulgarai, tačiau ketvirtojo ketvirčio pabaigoje turkams pavyko ne tik pasivyti varžovus, bet ir persverti rezultatą savo naudai. Likus 12 sekundžių iki kėlinuko pabaigos bulgarai išlygino rezultatą, o S.Erdogano bandymas išprovokuoti pražangą buvo nesėkmingas ir komandos turėjo žaisti pratęsimą. Jį daug sėkmingiau pradėjo bulgarai, išsiveržę į priekį 87:81, bet per visą likusį laiką sugebėjo pelnyti tik 2 taškus ir turkai šventė pergalę. Beje, paskutinėmis sekundėmis K.Tunceri metė baudas vietoje M.Turkčano, todėl galimas protestas.

Bulgarija: F.Videnovas - 23 taškai, T.Stoykovas - 21, B.Mladenovas - 15 (13 atk. kam.).

Turkija: M.Turkčanas - 19 (6 atk. kam.), H.Turkoglu - 17 (4 atk. kam.), S.Erdoganas - 16, M.Okuras - 13 (6 atk. kam.).

Gairės: eurobasket2005