Istorija kartojosi: fantastiškai paskutiniame kėlinyje iššovęs V.Spanoulis privertė CSKA kapituliuoti pusfinalyje (33) FOTOGALERIJA, statistika

Gegužės 19 d., 17:30
V.Spanoulis įsišaudė ir atnešė pergalę (Scanpix nuotr.)

Eurolygoje puikiomis rungtynėmis startavo finalinis ketvertas. Stambule po fantastiškų rungtynių triumfavo istoriją kartojanti Pirėjo „Olympiacos“, kuri 82:78 (12:18, 21:22, 27:24, 22:14) palaužė praėjusių metų čempionę Maskvos CSKA.

Finale „Olympiacos“ susitiks su Madrido „Real“ ir Stambulo „Fenerbahce“ poros nugalėtojais.

Aarono Jacksono ir Nando De Colo dėka CSKA rungtynių pradžioje išsiveržė į priekį 7:2, tačiau „Olympiacos“ spurtas rezultatą leido persverti – 9:7. CSKA vis neleisdavo varžovams prasiveržus pelnyti taškų ir gerai gynėsi (13:9), o nesėkmingą atkarpą „Olympiacos“ pagaliau nutraukė baudų metimu – 10:18. Po pirmojo kėlinio CSKA pirmavo 18:12.

Gynybinio pobūdžio atkarpoje „Olympiacos“ įstengė sumažinti skirtumą ir po Evangeloso Mantzario šūvio atsiliko tik 20:22. Vis tik N.De Colo ir Kyle‘o Hineso tandemas vėl leido Maskvos klubui pirmauti solidžiau (30:20), svarbų vaidmenį atliko ir Milošas Teodosičius – 36:25. CSKA įjungė aukštesnę pavarą, M.Teodosičius buvo nesustabdytas, tačiau su sirena tritaškį smeigė Dimitris Agravanis ir pasibaigus antrajam kėliniui „Olympiacos“ atsiliko 33:40.

Pirėjo komandoje vaizdas pasikeitė po ilgosios pertraukos, kuomet K.Papanikolaou smeigė porą tritaškių (43:46), o CSKA taškus rinko kone tik baudų metimais. Tačiau jie buvo taiklūs, o dar kelios geros atakos atstatė dviženklį pranašumą (57:46), nors šįkart jį rėžė E.Mantzaris – 54:60. Dar vienu tritaškiu jis baigė ir trečiąjį kėlinį – 60:64.

D.Agravaniui atakuojant iš toli, prasižengė N.De Colo (62:64), taiklus svarbiu metu buvo ir V.Spanoulis – 64:65. CSKA neleido varžovams priartėti labiau (69:64), tačiau vėl savo patirtį demonstruoti ėmė V.Spanoulis – 69:69. Nors A.Jacksonas rezultatą persvėrė, jį lygino ne kas kitas, o vėl V.Spanoulis, kurio šou prasitęsė dar pataikius tritaškį – 74:73. „Olympiacos“ pirmaujant 76:73, prabilo M.Teodosičius – 76:76. E.Greenas atsakė tuo pačiu (79:76), liko tik 42 sekundės ir M.Teodosičius išprovokavo pražangą.

Stojęs mesti baudų jis pataikė vieną iš dviejų (77:79), o Pirėjo komanda iš dviejų bandymų atakos nesurengė. CSKA taip pat nepasinaudojo proga, N.De Colo dar spėjo prasižengti, kai liko vos 6 sekundės. Baudų mesti stojo V.Spanoulis, pataikęs vieną, o ištiksėjus 3 sekundėms prasižengė I.Papapetrou. Corey Higginsas pirmą metimą pataikė, antrąjį – tyčia prametė, tačiau kamuolio sugriebti nepavyko. Jis atiteko laiminčiai ekipai, o baudas E.Greenas pataikė – 82:78.

„Olympiacos“ šiame mače taikliau atakavo iš toli nei vidutinio nuotolio. Tritaškių pataikymas siekė 42,4 proc. (14/33), dvitaškių – 31,4 proc. (11/35).

„Olympiacos“: Vassilis Spanoulis (6 rez. perd.), Kostas Papanikolaou (9 atk. kam.) ir Georgiosas Printezis – po 14, Evangelosas Mantzaris 12, Dimitris Agravanis ir Erickas Greenas – po 8.

CSKA: Milošas Teodosičius 23, Nando De Colo 16, Aaronas Jacksonas 12, Kyle‘as Hinesas 8, Cory Higginsas ir Jamesas Augustine‘as – po 6.