Dvi ryškiausios mačo žvaigždės – viename kadre (Scanpix nuotr.) Dvi ryškiausios mačo žvaigždės – viename kadre (Scanpix nuotr.)

19:30 Lietuva Lenkija Draugiškos rungtynės
19:30 Lietuva Latvija Draugiškos rungtynės
21:00 Kroatija Lietuva Draugiškos rungtynės
2017 rugpjūčio 10 d.
21:45 Prancūzija Lietuva Draugiškos rungtynės

Daugiau rungtynių

Į kovą dėl Eurolygos trofėjaus stojo paskutinysis turnyre išlikęs lietuvis – Jono Mačiulio atstovaujama Madrido „Real“ pusfinalyje metė iššūkį Stambulo „Fenerbahce“ ekipai. Turkijoje vykusiose rungtynėse triumfavo neoficialūs mačo šeimininkai – 84:75.

J.Mačiulis ant parketo pasirodė nuo pat pirmųjų rungtynių minučių, tačiau gerokai sėkmingiau susitikimą pradėjo „Fenerbahce“. Turkai greitai pabėgo į priekį 9:2, o „Real“ itin sunkiai sekėsi įveikti varžovų gynybą – vienintelius taškus po J.Mačiulio perdavimo pelnė Gustavo Ayonas. Abiejose aikštės pusėse siautėjo Ekpe Udoh, kuris blokavo du metimus ir įspūdingai įdėjo į krepšį, o „Fenerbahce“ įgijo dviženklę persvarą – 19:9. „Real“ į priekį tempė tik sėkmingai kėlinį užbaigęs ir 11 taškų pelnęs Sergio Llullas, tiesa, gynėjas ir suklydo 3 kartus, o ispanai atsiliko 13:21.

Antrasis kėlinys Madrido ekipai ir vėl prasidėjo itin sudėtingai – ispanai net keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų, tiesa, geros gynybos dėka toli varžovų nepaleido – 13:26. Vėliau Rudy Fernandezas ir Luigi Datome apsikeitė nesportinėmis pražangomis, o tai tik įkvėpė „Real“. Anthony Randolpho, S.Llullo ir Trey'aus Thompkinso tritaškiai sugražino svečius į kovą – 24:26. Tiesa, gera ispanų atkarpa ilgai netruko. Dėl krūtinės traumos aikštelę paliko A.Randolphas, o Nikolos Kaliničiaus baudų metimai po kurio laiko grąžino turkams dviženklę persvarą – 37:27. Netoli įspūdingo tritaškio kėlinio pabaigoje buvo S.Llullas, tačiau pataikyti jam nepavyko – 34:44.

Nesėkmingų kėlinių startų tradiciją tęsė „Real“, kuris po ilgosios pertraukos sugebėjo įgyti net 15 taškų deficitą (37:52). Tada pagaliau driokstelėjo Jaycee Carrollas, kurio du tritaškiai sugrąžino Madrido ekipą koviniu atstumu – 43:52. Į tai gera savo atkarpa atsakė keturis taškus pelnęs bei perimtu kamuoliu rezultatyvią greitą ataką pradėjęs E.Udoh, o „Fenerbahce“ dar sykį atitrūko – 62:48. Ketvirtį baudų metimais užbaigė S.Llullas – 50:63.

Ketvirtajame kėlinyje tęsėsi skirtumo tarp ekipų svyravimai, tačiau iniciatyvos perimti „Real“ niekaip nesugebėjo. „Fenerbahce“ atitrūko iki rekordinės 16 taškų persvaros (68:52), bet vėliau ši sumenko iki 8 (72:64). Tada darbo vėl ėmėsi viso mačo metu stulbinančiai universalų žaidimą demonstravęs E.Udoh. Jis pataikė iš vidutinio nuotolio, įdėjo iš viršaus ir turkai vėl atitrūko – 77:64. „Real“ per likusį laiką kalnų nenuvertė ir pralaimėjo 75:84.

J.Mačiulis po pasirodymo pirmajame kėlinyje daugiau progų į aikštelę išbėgti nesulaukė. Lietuvis per 5 minutes taškų nepelnė ir net nemetė į krepšį, po kartą asistavo komandos draugams ir suklydo bei naudingumo balų nesurinko.

Įspūdingas rungtynes sužaidė E.Udoh. Aukštaūgis aikštėje praleido net 38 minutes, per kurias pelnė 18 taškų (8/12 dvitaškių, 2/2 baudų metimų), atkovojo 12 kamuolių, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, blokavo 2 metimus, 3 sykius suklydo, 2 kartus pažeidė taisykles ir išprovokavo 4 varžovų pražangas bei surinko 36 naudingumo balus.

Puolėjas liko vos per 2 rezultatyvius perdavimus nuo trigubo dublio. Paskutinį kartą tokiu pasiekimu Eurolygoje pasižymėjo Tel Avivo „Maccabi“ kroatas Nikola Vujčičius, kuris tai padarė prieš dešimtmetį.

Reguliariojo sezono nugalėtoju tapęs „Real“ ketvirtfinalyje 3:1 įveikė Stambulo „Daruššafaka“, o „Fenerbahce“ 3:0 eliminavo Atėnų „Panathinaikos“.

Susitikusios ekipos turi nesuvestų sąskaitų dar po praėjusio sezono. Tada „Real“ ir „Fenerbahce“ susitiko Eurolygos ketvirtfinalyje. Turkams patekti į pusfinalį tada užteko trejų rungtynių.

„Fenerbahce“: Ekpe Udoh 18 (12 atk. kam., 8 rez. perd., 2 blokai, 36 naud. bal.), Bogdanas Bogdanovičius 14 (6 atk. kam., 6 klaidos), Janas Vesely ir Nikola Kaliničius (6 atk. kam., 6 rez. perd., 4 per. kam.) po 12, Kostas Sloukas ir Bobby Dixonas po 9, Luigi Datome 8.

„Real“: Sergio Llullas 28 (2/7 tritaškių, 8 rez. perd., 4 klaidos), Jaycee Carrollas 21 (5/7 tritaškių), Trey'us Thompkinsas 8, Anthony Randolphas 7, Othello Hunteris 6 (7 atk. kam.).