Prisiminti

Datos

1891 12 21 Krepšinio žaidimą sukūrė daktaras Džeimsas Naismitas, dirbęs dėstytoju Springfildo krikščioniškame darbininkų koledže. Žaidimas buvo sukurtas, siekiant įveikti studentų nuobodolį per kūno kultūros pratybas žiemą. Jis liepė kiekviename salės gale pritvirtinti po krepšį persikams rinkti, surado futbolo kamuolį ir nustatė tam tikras taisykles, išlikusias dabartinio žaidimo taisyklių pagrindu. Pirmą kartą, žaidžiant šį žaidimą, tik vienas metimas buvo tikslus, o kamuoliui iš persikų krepšio išimti prireikė kopėčių. Pirmoji krepšinio komanda buvo pavadinta “Incorrigibles” vardu.
1892 01 15 Springfyldo koledžo žurnale “The Triangle” pirmą kartą buvo išspausdintos krepšinio taisyklės. Jų buvo tik trylika – iš viso 500 žodžių
1892 03 11 Įvyko pirmosios oficialios viešos krepšinio rungtynės. Žaidė Springfyldo mokyklos dėstytojai ir studentai. Varžybas, kurias žiūrėjo daugiau, kaip 200 žmonių, rezultatu 5:1 laimėjo studentai.
1892 05 Pirmoji užsienio valstybė į kurią atkeliavo krepšinis buvo Meksika
1893 03 22 Įvyko pirmosios moterų krepšinio varžybos tarp pirmo ir antro kurso studenčių. Vyrams buvo uždrausta žiūrėti rungtynes, nes krepšininkės vilkėjo trumpais sijonėliais.
1893 04 Krepšinis atkeliavo į Europą. Į Prancūziją naują žaidimą atvežė Springfylde mokslus baigęs Melvinas B. Rido. Trevizo gatvėje įrengtoje salėje buvo pakabinti pirmieji Europoje krepšinio lankai.
1898 03 JAV buvo įkurta pirmoji profesionalų krepšinio lyga – Nacionalinė krepšinio lyga ( National Basketball League), kurioje žaidė 6 komandos.
1920 Išleidžiamas pirmasis Lietuvoje leidinys apie krepšinį K. Dineikos “Krepšiasvydžio (basketbolo) vadovėlis vyrams”
1922 04 23 Lietuvos krepšinio gimimo diena - Kaune sužaistos pirmos oficialios rungtynės tarp Lietuvos fizinio lavinimo sąjungos LFSL ir Kauno miesto rinktinės. Rugtynes rezultatu 8:6 laimėjo LFSL. Vienu geriausiu varžybu žaidėju pripažintas legendinis Lietuvos lakūnas Steponas Darius.
1924 Surengtas pirmasis Lietuvos krepšinio čempionatas. Trijų komandų varžybas tuomet laimėjo Lietuvos fizinio lavinimo sąjungos rinktinė.
1926 Išleidžiama legendinio Lietuvos lakūno Stepono Dariaus knyga “Basketbolo žaidimas (krepšiasvydis)”
1932 02 08 Gimė legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas.
1932 06 18 Ženevoje įsteigta Tarptautinė krepšinio federacija FIBA. Pirmuoju FIBA generaliniu sekretoriumi tapo Renato Viljamas Džounsas.
1936 08 01 Krepšinis debiutavo olimpinėse žaidynėse Berlyne ir oficialiai tapo olimpine sporto šaka. Turnyre varžėsi 21 šalies komandos. Pirmaisiais olimpiniais krepšinio čempionais tapę amerikiečiai, aukso medalius gavo iš žaidimo sumanytojo dr. Džeimso Naismito rankų. JAV komandos kapitonu buvo Amerikos lietuvis Pranas Lubinas.
1937 05 07 Rygoje Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmą kartą tapo Europos čempione. Varžybų finale Lietuva nugalėjo Italijos rinktinę rezultatu 24:23. Europos čempionais tapo: žaidžiantis treneris Feliksas Kriaučiūnas, Artūras Andriulis, Leonas Baltrūnas, Leonas Kepalas, Pranas Mažeika, Eugenijus Nikolskis, Leonas Petrauskas, Zenonas Puzinauskas, Stasys Šačkus, Juozas Žukas, Pranas Talžūnas ir Česlovas Daukša.
1938 Lietuvos moterų krepšinio rinktinė tapo Europos vicečempione.
1939 05 21 Kaune prasidėjo trečiosios Europos vyrų krepšinio pirmenybės.
1939 05 27 Kaune vykusiame Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė rekordiniu rezultatu 112:9 nugalėjo Suomijos rinktinę.
1939 05 28 Kaune Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė antrą kartą iš eilės tapo Europos čempione. Lietuvos rinktinė čempionate nepatyrė nė vieno pralaimėjimo, o paskutinėse čempionato rungtynėse užtikrintai 48:15 įveikė Italijos komandą. Europos čempionais tapo: Feliksas Kriaučiūnas, Pranas Lubinas, Mykolas Ruzgys, Vytautas Budriūnas, Jurgis Jurgėla, Zenonas Puzinauskas, Artūras Andriulis, Leonas Baltrūnas, Pranas Mažeika, Vytautas Leščinskas, Vytautas Norkus, Eugenijus Nikolskis, Leonas Petrauskas, Mindaugas Šliūpas.
1947 Kauno KKI komanda laimi TSRS krepšinio čempionatą.
Iš viso įrašų: 130
1 2 3 4 5 6 7

Diskusijos

Olimpinės žaidynės ir Pasaulio čempionatai: Lietuvos rinktinė (skaičiukų mėgėjams) (437)
Eurolygos k.net menedžeris: Kvietimas i lygas (1)
Eurolygos k.net menedžeris: Dėl Nepriskaičiuotų tašku (3)
Eurolygos k.net menedžeris: Transakcijos (3)
Klausimai, pasiūlymai, komentarai: del transakciju (1)
K.net menedžeris - bendras forumas: Olympic2016 league (3)
K.net menedžeris - bendras forumas: Olimpinis menedzeris (1)
Eurolygos k.net menedžeris: Tvarkaraštis (2)