0
05-24, 22:00
0
0

Karštoje kovoje iki paskutinių sekundžių „Lietuvos rytas“ ir „Pinar Karsiyaka“ sužaidė lygiosiomis (195) FOTOGALERIJA

Kovo 4 d., 18:00
G.Orelikas rungtyniauvo sėkmingai (Fotodiena.lt nuotr.)

Europos taurės aštuntfinalį Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda pradėjo nesusikraudama nė taško pranašumo prieš antrąjį susitikimą. Vilniečiai namuose namuose 81:81 (30:21, 19:19, 18:27, 14:14) sužaidė lygiosiomis su trijų buvusių sostinės klubo legionierių atstovaujama Izmiro „Pinar Karsiyaka“.

Marcelo Nicolos auklėtinių likimas spręsis rungtynėse Izmire.

Rungtynių eiga:

Nors pirmuosius mačo taškus pelnė svečiai, vilniečiai sužaidė sėkmingą atkarpą 8:0 ir išsiveržė į priekį – 8:2. Du „Pinar Karsiyaka“ ekipos tolimi šūviai atsilikimą nurėžė iki trijų taškų (7:10), tačiau Gediminas Orelikas taip pat prisiminė, turįs tritaškių artileriją – 15:10. Vilniečiams pabėgti į priekį svečiai neleido (20:16), bet Martynui Gecevičiui realizavus baudų metimus skirtumas balansavo ant dviženklės ribos – 25:16. Nors buvęs „Lietuvos ryto“ legionierius Juanas Palaciosas pataikė dvitaškį ir išprovokavo pražangą, M.Gecevičiaus tolimas šūvis sugrąžino vilniečiams turėtą pervarą – 28:19. Po G.Oreliko baudų metimų skirtumas tapo dviženklis (30:19), o po pirmojo kėlinio „Lietuvos rytas“ pirmavo rezultatu 30:21.

Antrame kėlinyje Izmiro klubas ėmė tirpdyti deficitą (28:33), tačiau ilgai tuo nesidžiaugė – 28:37. Žygimantas Janavičius sugrąžino „Lietuvos rytui“ dviženklį pranašumą – 39:28. „Pinar Karsiyaka“ surengė atkarpą 4:0, kuri leido vėl kiek priartėti prie oponentų (33:39), o svečių deficitas po antrojo ketvirčio siekė 9 taškus – 40:49.

Aikštelėje po traumos atsigavęs Kšištofas Lavrinovičius iškart sukūrė gražų epizodą, pelnęs du taškus ir išprovokavęs varžovo pražangą – 56:46. Prabėgus pusei ketvirčio „Pinar Karsiyaka“ atsilikimą taip pat sumažino beveik perpus (50:56), o netrukus komandas skyrė jau tik 3 taškai – 55:58. Likus dviem su puse kėlinio minutėms rezultatas tapo lygus (58:58) ir „Pinar Karsiyaka“ persvėrė rezultatą savo naudai – 60:58. Varžovams pelnius techninę pražangą „Lietuvos rytas“ turėjo progą išsiveržti į priekį (61:60), bet svečiai tuo neleido ilgai džiaugtis – 65:62. Gedimino Oreliko spurtas 5:0 leido vilniečiams išlyginti rezultatą – 67:67.

„Pinar Karsiyaka“ pasiduoti neketino ir ketvirtame kėlinyje padidino savo pranašumą (71:67), bet gelbėti situaciją ėmė Antanas Kavaliauskas, išlyginęs rezultatą – 71:71. K.Lavrinovičius pakartojo jau sykį pademonstruotą epizodą – pelnė du taškus su pražanga ir taip išvedė į priekį „Lietuvos rytą“ -74:71. Tas pats K.Lavrinovičius pridėjo dar tu taškus (76:71), bet svečiai nepasidavė – 77:79. „Pinar Karsiyaka“ iki paskutinės minutės kovojo (79:81), o likus pusei minutės rezultatas tapo lygus – 81:81. Tokiu rezultatu baigėsi ir rungtynės.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius 19 (5 rez. perd.), G.Orelikas 18 (8 atk. kam.), A.Kavaliauskas 14, M.Lukauskis 10, Ž.Janavičius 9 (7 atk. kam.), K.Lavrinovičius 5.

„Pinar Karsiyaka“: B.Dixonas 20 (5 atk. kam., 7 rez. perd.), J.Diebleris 16, D.J.Strawberry 14, J.Palaciosas 8, B.Hersekas 6.